Urząd Miejski w Andrychowie

fot3

Puchar Polski we wspinaczce sportowej Avatar/Kraków

AAA
29 kwietnia 2013, 10:17 | Region

Nasi wspinacze brylowali na krakowskim Avatarze, gdzie zawitał wspinaczkowy Puchar Polski. Łukasz Świrk zajął drugie miejsce i nareszcie pokonał odwiecznego rywala Jędrzeja Komosińskiego. Na podium w kategorii młodzieżowców wskoczył także Tomasz Sordyl.

Łukasz Świrk i Tomasz Sordyl wywalczyli miejsca na podium w Pucharze Polski w Krakowie

Puchar Polski we wspinaczce na czas po raz pierwszy zawitał do Krakowa, a konkretnie do Centrum Wspinaczkowego Avatar, gdzie zostały zorganizowane zawody dla seniorów oraz młodzieżowców.

Na pucharowe zmagania do pobliskiego Krakowa wybrała się grupa trzech zawodników z klubu Speed Rock, Łukasz Świrk, Tomasz Sordyl oraz Dominik Kurzeja. Jak zwykle, najlepiej z całej trójki spisał się zdobywca Pucharu Świata z 2011 roku Łukasz Świrk, który dotarł aż do finału. W wyścigu o zwycięstwo przegrał z Marcinem Dzieńskim zaledwie o trzy setne sekundy, ale do Wadowic powrócił w dobrym nastroju.

Jestem zadowolony z tego startu, ponieważ wykręciłem najlepszy czas zawodów (4.24 sekundy – przy red.), no i w końcu udało mi się wygrać z Komosińskim, którego pokonałem w półfinale – mówi nam Łukasz Świrk.

Zawody w Krakowie były podwójnie udane, ponieważ pierwszy raz na podium w kategorii młodzieżowców stanął Tomasz Sordyl z Andrychowa, który podobnie jak jego kolega w seniorach, uplasował się na drugim miejscu.


Film z zawodów: http://youtu.be/XoPOndhk0hk

http://wspinanie.pl/serwis/201304/21pp-na-czas-avatar.php


(Źródło:Wadowice24.pl)


nasza klasa
WIDEO  |  Puchar Polski we wspinaczce sportowej Kraków
fot5fot1

Zobacz również

© 2012 Urząd Miejski w Andrychowie
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)