Urząd Miejski w Andrychowie

"Jeżdżę z głową"  w Ski Centrum Czarny Groń

"Jeżdżę z głową". Podsumowanie

AAA
11 marca 2013, 11:49 | Informacje
Od 9 lutego do 3 marca 2013 r. na stokach Czarnego Gronia realizowany był projekt: „Jeżdżę z głową” współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Gminy Andrychów.

30 dzieci z klas trzecich szkół podstawowych z terenu Gminy Andrychów uczyło się od podstaw nauki jazdy na nartach oraz bezpiecznego zachowania na stoku. Zajęcia rozpoczęły się na sztucznym stoku, co znacznie ułatwiło utrzymanie równowagi i sprawną koordynację ruchów podczas dalszej nauki jazdy już w śnieżnych warunkach. Po oswojeniu się ze sprzętem, młodzi adepci uczyli się jak bezpiecznie upadać i podnosić się, jeździć pługiem, korzystać z wyciągu. Jazda ześlizgiem, bezpieczne hamowanie, zachowanie się w przypadku zagrożenia ze strony innych użytkowników stoku oraz skręcanie to następne elementy, z którymi zapoznali się uczniowie. Szesnastogodzinna nauka zakończyła się zawodami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Zajęcia w których brali udział mali narciarze były przeprowadzane w formie zabawowej. Mamy nadzieję, że młodzi sportowcy nie poprzestaną na tym uprawiania tego pięknego sportu i w miarę możliwości będą go kontynuować, zachęcając tym samym rodziców do aktywności fizycznej zimową porą. Projekt zrealizowała szkoła narciarska Talarinio, działająca na terenie Gminy Andrychów. W piątek, 8 marca w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się finał plebiscytu „Najlepsza stacja narciarska Małopolski”. Nagroda specjalna za zaangażowanie przy organizacji małopolskiego projektu „Jeżdżę z głową” trafiła do Ski Centrum Czarny Groń i Gminy Zakopane.
nasza klasa
"Jeżdżę z głową"  w Ski Centrum Czarny Groń"Jeżdżę z głową"  w Ski Centrum Czarny Groń"Jeżdżę z głową"  w Ski Centrum Czarny GrońDyplom dla Czarnego Gronia"Jeżdżę z głową"  w Ski Centrum Czarny Groń"Jeżdżę z głową"  w Ski Centrum Czarny GrońBukowina TatrzańskaBukowina TatrzańskaBukowina Tatrzańska

Zobacz również

© 2012 Urząd Miejski w Andrychowie
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)