Urząd Miejski w Andrychowie

firefighter

Firefighter Combat Challenge w Andrychowie

AAA
15 lipca 2013, 13:02 | Informacje
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz Stowa-rzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Koło Terenowe Wadowice organizują ogólnopolskie zawody strażaków pn. "Wadowice Firefighter Combat Challenge". Na konkurencję organizowanych w dniach 26-28 lipca 2013 r. w Andrychowie zawodów, składają się elementy mające na celu przedstawić codzienne zmagania strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

W zmaganiach w formule FCC, której poszczególne elementy są wykonywane ciągiem bez przerwy, możemy zaobserwować jak zawodnik: wbiega po konstrukcji imitującej klatkę schodową z pakietem węży na wysokość 12m tj. około 3-go piętra, następnie wciąga węże przy pomocy linki ratowniczej na tą samą wysokość, zbiega z wieży po czym przesuwa ciężar po specjalnej konstrukcji uderzając 5 kg młotem, biegnie z wężem, gasi symulowany pożar, żeby na koniec ewakuować 80 kg poszkodowanego. I to tylko tyle albo aż tyle.
Szczegóły regulaminowe i wszystko co z zawodami związane dostępne jest na stronie internetowej zawodów www.wadowicefcc.com.pl można tutaj również zobaczyć film ukazujący poszczególne etapy konkurencji.
Bieżące sprawy jakie dzieją się w trakcie przygotowań do zawodów jak i będą dziać się w trakcie zawodów są dostępne na tzw. fanpage’u Wadowice FCC na portalu społecznościowym facebook.com.

Program imprezy: Sobota 27.07.2013 r.

9:00 - rozpoczęcie zawodów

9:00 - 10:30 - starty zawodników w tandemach

10:30 - 11:30 - starty w sztafetach

12:00 - 17:00 - starty indywidualne

18:00 - oficjalne zakończenie zawodów


nasza klasa
WIDEO  |  Wadowice Firefighter Combat Challenge
Wadowice Firefighter Combat Challenge

Zobacz również

© 2012 Urząd Miejski w Andrychowie
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)